Cyberpunk 2077, mroczna gra science fiction

Cyberpunk 2077 to nadchodząca gra science fiction opracowana przez CD Projekt RED. Opowiada historię V, najemnika na skraju społeczeństwa, który właśnie wyszedł z więzienia. Cyberpunk 2077 to mroczna i szorstka gra z dużą ilością graficznej przemocy i nagości. Świat jest podzielony na megakorpusy i megastruktury, którymi zarządzają głównie AI i gangi.

Czym jest Cyberpunk 2077?


Cyberpunk 2077 to nadchodząca gra wideo opracowana i opublikowana przez CD Projekt Red. Opiera się na systemie gier RPG. Akcja Cyberpunk 2077 zostanie osadzona w Night City, fikcyjnej metropolii z drapaczami chmur i metrem. Gracze przejmą kontrolę nad V, najemną bronią, która zyskuje popularność w niebezpiecznym podziemiu Night City.

Silnik źródłowy odnosi się do silnika opracowanego przez Valve Corporation dla ich serii gier wideo Half-Life i jej kontynuacji, który został wykorzystany przez CD Projekt Red do opracowania Cyberpunk 2077, a także innych gier, takich jak Dishonored 2, The Witness i Dota 2.

Czym jest cyberpunkowy wszechświat?


Cyberpunk to gatunek science fiction, który zazwyczaj przedstawia zaawansowaną naukę i technologię w mrocznej przyszłości. Skupienie tego gatunku na zaawansowanej technologii i niskim życiu zaowocowało porównaniem go z gatunkiem horroru gotyckiego.

W cyberpunku ludzie często dzielą się na trzy grupy: tych w pełni ludzkich, cyborgów (wyposażonych w sztuczne implanty lub części mechaniczne) oraz niebezpiecznie transludzi (tych, którzy przeszli rozległe modyfikacje).

Futurystyczny świat cyberpunka często charakteryzuje się znacznymi „zakłóceniami” w tempie postępu technologicznego: hakerzy z łatwością kradną cenne dane; korporacje kontrolują to, co czyta większość ludzi; i rozrywka, która fascynuje tempem.

Historia Cyberpunk


Cyberpunkowa historia jest odzwierciedleniem postępu technologicznego i ogromnej liczby zmian, które ukształtowały społeczeństwo od czasu rewolucji przemysłowej.

Cyberpunkowa historia jest odzwierciedleniem postępu technologicznego i ogromnej liczby zmian, które ukształtowały społeczeństwo od czasu rewolucji przemysłowej. Pierwsze użycie komputerów w cyberpunkowej fikcji miało miejsce w 1965 roku, wraz z publikacją Williama Gibsona „Burning Chrome”.

Cyberpunk to gatunek inspirowany przede wszystkim literaturą science fiction, zajmującą się takimi elementami, jak zaawansowana technologia, a dokładniej wojna partyzancka high-tech przeciwko autorytarnym organizacjom.

Gatunek ten rozwinął się w liczne podgatunki, takie jak fikcja transhumanistyczna, inspirowany steampunkiem cyberpunk, neo-noir i kosmiczna opera.

Popularność Cyberpunka w dzisiejszych czasach


Cyberpunk to termin wymyślony przez Williama Gibsona, aby opisać nowy gatunek science fiction. Koncentruje się na idei, że ludzie mogą być wspomagani przez technologię, tworząc cyborgi i nadludzi żyjących w dystopijnej przyszłości.

Popularność cyberpunka rośnie od samego początku, a najnowszą iterację tego gatunku zaprezentowano w postaci nadchodzącego programu Netflix, Altered Carbon.