Gra Komputerowa Inspirowana Heroes of Might and Magic czyli Gra Kings Bounty II

Miłośniku Heroes of Might and Magic czas na wspaniałą rozgrywkę w klimacie twojej miłości. Od wielu lat gra HoMaM sprawiała, że gracze z całego świata mogli walczyć ze sobą jako rycerze różnych nacji i przejmować tereny swoich wrogów. Przy okazji wcielając do swojej armii stworki z innych ras. Zobacz jak radzi sobie gra oparta na tej kultowej i legendarnej propozycji.


Od 1990 roku gra Kings Bounty II, czerpiąca wiele a kultowego tytułu, a będąca jej pierwowzorem jako część pierwsza, przechodziła liczne zmiany. Dzisiaj możemy cieszyć się jej drugą częścią, która znacznie wyprzedzi HoMaM.
Nowoczesne gry RPG stawiają wysoką poprzeczkę starym produkcją. Dlatego miły zaskoczeniem jest, że druga część King Bounty prezentuje się znakomicie i wcale nie odbiega od współczesnych RPGów. Ładna grafika, widok trzeciej osoby, poruszanie się po świecie w dowolnym kierunku za pomocą naszego bohatera, to tylko nieliczne i podstawowe funkcje omawianej gry.


Królestwo Nostrii zaprasza nas do swojego świata i proponuje wcielenie się w bohatera. Oczywiście nie za darmo! W zamian mamy uratować to królestwo przed czającym się wszędzie złem. Staniemy więc oko w oko z prawdziwym złem w rzeczywistości rozszerzonej. Możemy wybrać sobie jedną z trzech klas: wojownika, maga albo paladyna. Wybierając jakąś klasę dobrze jest rozwijać odpowiednią gałąź umiejętności, tak aby w konsekwencji być nie do pokonania.
Naszym początkowym zadaniem jest rekrutacja armii. Większość czasu jeździmy tam konno, aż w końcu natrafimy na wroga. Wtedy tryb taktyczny umożliwi nam podejmowanie decyzji i wygranie bitwy. Dzięki temu gracz może pokonać wzniesienia, przeszkody itd. Twórcy postarali się aby wszystko było zrobione w grafice 3D.


Chociaż widać niedopracowania graficzne w wersji na PC, to na Switche gra powinna sprawiać lepsze wrażenie. Fabularnie gra też nie zachwyca, jest to standard ale raczej niechlujny, taki niewprowadzający do fabuły zbyt wiele akcji.


Reasumując gra jest warta uwagi. Pozwala przypomnieć sobie dawne czasy z Heroes of Might and Magic. Osoby, które wychowały się na grafice 2D i tak docenią walory graficzne 3D zawarte w omawianej grze. Jednak jeśli już można by wybierać, to może warto odpalić sobie HoMaM 3 z płytki i cieszyć się powrotem do dzieciństwa.
Źródło: ggk.